Славське

Матеріал з wiki.snig.info - вся інформація про зимовий відпочинок в Україні
Перейти до: навігація, пошук
Тростян 7 січня 2015
Тростян, вершина
Тростян, вершина
Тростян, захід

Славське

Славське - селище міського типу у Сколівському районі Львівської області України. Цей куточок землі овіяний легендами давнини. Неподалік похований древлянський князь Святослав, син Володимира Великого, який загинув у цих місцях в 1015 році, а по горах гуляє дух легендарного Олекси Довбуша.

Але не цим прославилося Славське на всю Україну і весь колишній Радянський Союз - відомо воно всім гірськолижникам і любителям Карпат тим, що саме тут знаходиться Мекка українських гірськолижників - гора Тростян. Висота гори 1232 метрів, які, звичайно ж, не йдуть в порівняння з Ельбрусом і навіть Говерлою. Однак різноманітність трас, тривалість сезону на північних схилах і зручне розташування зробили цю гору легендарною.

Як дістатися до курорту

Селище знаходиться на залізничній лінії, по якій легко дістатися з Києва та Львова.

 • Поїздом - з Києва чи Львова доїхати до залізничної станції Славське, яка знаходиться на лінії Львів-Мукачево
 • Автобусом з міст: Львів, Ужгород, Стрий, Сколе . Славське знаходиться за 135 км на південь від Львова та за 25 км від Сколе
 • Автомобілем від Львова до Славсько 120-140 км: на машині або автобусі 2-2,5 години їзди

Найбільш популярним способом добратися в Славське є електричка Львів-Мукачево

Траси і підйомники

Загалом в Славську доступно 4 гірки, і 6 гірськолижних комплексів на яких можливе катання.

caption


Тростян

Trostyan.jpg

Якщо ви полюбляєте комфорт і катання по підготованих трасах (типу Буковелю) то можете просто закрити цю сторінку: ні вказівників, ні ратраку, ні зручного підйомника, ні вільвету, навіть нормальних туалетів тут немає. Тростян застряг десь далеко в 80-90их, і після цього тут нічого особливо не змінилося.

Але коли випадає вдосталь снігу, ця гора може дати дуже багато фану, фрірайду і мега позитиву.

Висота гори 1232 м. Знаходиться на відстані 2 км від центру селища Славське. Тростян набув популярності завдяки розмаїтості трас, яке дозволяє лижнику будь-якого рівня знайти спуск по своєму смаку. Канатні дороги доставлять любителів гірськолижного спорту на вершину гори висотою 1232 м, де Вас чекають схили для катання на гірських лижах в східному, північному, західному і центральному напрямках, довжиною від 1500 до 2000 м, різної складності:

 • Північні схили - один бугель довжиною 1200 м, розраховані на більш підготовлених і досвідчених лижників;
 • Західні схили - три канатно-бугельні витяги, довжиною по 1000 м, схили більше підходять для катання лижникам;
 • Центральний схил - тут прокладена спортивна траса (дуже часто вона злизана до трави, бо сюди попадають початківці)

На всіх схилах є колиби-закусочні, де Ви зможете смачно поїсти - національна кухня, а також є слабоалкогольні та гарячі напої. Все це вносить приємну різноманітність в спортивний відпочинок. Черги на підйомники не великі.

82afe6635cab4f0c8b65a15fda514155.jpg


Ціни на катання

Тарифи сезону 2019/2020

Trosyan skipass 2020.jpg

Витяги
 • Крісельний 2750 м (одномісний)
 • Центр-1: Бугельний 1100 м
 • Центр-2: Бугельний 1150 м
 • Північ: Бугельний 1300 м
 • Верхній: Захід Бугельний 1000 м
 • Нижній Захід: Бугельний 800 м
 • Середній Захід: Бугельний 950 м
 • Дальній Захід - не працює 450 м
Відео

Історія Тростяна

Варшава [Гора Менчіл]

Warshava.jpg

Комплекс "Варшава" має в наявності 1 новий витяг (довжиною 1000м): бугельний-"тарілка". Він забарвлений в помаранчевий колір і його видно здалеку.

Спускатися тут є куди — траса сягає 2 км. До того ж, спуск не зовсім прямий, що робить його ще цікавішим, а також у нижній частині схилу має кілька варіантів розв'язки — з одного або іншого боку витягу. Розрахований схил на любителів та професіоналів зимового катання (червона траса). Біля нижньої станції витягу є можливість навчатися катанню — тут пологий і прямий схил. Покрив — кам'янисто-трав'яний.

Інша траса проходить дорогою поміж дерев, лісом — затишно і достатньо екстримальною.

З верху Варшави без проблем можна переїхати на Грабовець і навпаки, також з верху Варшави можна переїхати на північ або захід Тростяну (для тих, хто перший раз краще їхати коли вже є чиїсь сліди).

До підйомника курсують автомобілі з різних місць скупчення туристів – добратися нескладно. На горі є столики й кіоски, пункти прокату лиж і санок, є інструктори.

 • Недоліком є, ще останні кілька сезонів комплекс не працював повноцінно через недостатню кількість снігових опадів.


Витяги
 • Бугельний - "тарілка" 1000м
Відео

Грабовець [Гора Менчіл]

Грабовець розташований в 8 км від Славська, за перевалом, і це зовсім інший світ. Цивілізація повністю відсутня. Один старий якірний підйомник прямо в селі, траса довжиною близько кілометра, нагорі круто, з буграми або цілиною по вибору, знизу ухил менший, посередині схилу неабиякий "стіл". Є пару варіантів спуску вправо і вліво. У будні дні підйомник частенько не працює через відсутність людей. Краще зупинятися в Славську, а в Грабовець їздити, попередньо дізнавшись, чи буде працювати бугель.

 • Недоліком є, ще останні кілька сезонів комплекс не працював повноцінно через недостатню кількість снігових опадів.


Витяги
 • Бугельний - 800м
Відео

Погар

Pohar.jpg

Гірськолижний комплекс "Погар" розміщений у межах Славського, за майже 1 км від місцевої залізничної станції. Неподалік від Політеху (ФМІ)

На горі Погар (857 м) розміщені новий крісельний (на 2 осіб) витяг. Гора також буде цікавою для початківців, бо не прийдеться підніматися бугелем. Довжина найдовшого спуску — 1460 м, ширина трас — 30-80 м (типові європейські схили середньої складності). Загалом є два варіанти спусків з верхньої станції "кріселка" — дорогою та між деревами. Перша, зазвичай, більш вкатана і порівняно плавніша, друга — пряміша і вужча. Різняться також верхня та нижня частини гори — зверху спуск пологий простий, тут багато камінних виступів; нижня частина складніша і стрімкіша. Середня крутизна — 25°.

На схилі працює ратрак, є снігові гармати - єдині у Славську, але їх тільки 2 і засніжити всю гору вони не в змозі.

Біля підніжжя Погара функціонує кілька пунктів прокату гірськолижного спорядження , працюють інструктори. Тут є можливість підкріпитися домашньою кухнею. За 100 м від крісельного витягу розташовано чимало садиб, які приймають туристів.

До гори можна дістатися громадським транспортом (до залізничного вокзалу, далі — таксі) або власним автомобілем.

 • Недоліком також є недостатня кількість снігу, схил в нижній частині гори кам'янистий.


Витяги
 • Крісельний - 1060 м


Відео

Політех (ФМІ) [Гора Кремінь]

Politekh.jpg

Добре відома для початківців гора Кремінь розташована при в'їзді у Славське (праворуч, навпроти автозаправки), трохи більше як за 1 км від залізничного вокзалу селища.

Взимку тут функціонують два бугельні витяги, а також водії УАЗів возять початківців прямо на вершину гори. Коротший носить назву "Політехнік" (НУ "Львівська політехніка" - 600 м), довший — ФМІ (Фізико-механчний інститут - 1000 м). Нижні станції витягів розташовані неподалік одна від одної. Верхня станція ФМІ є вище від верху "Політехніка".

Трас на горі є кілька. Їх ширина сягає 200 м, довжина — 1 км. Найпростіша — біля витягу "Політехнік". Під час навчання пропонується підніматися не вище середини спуску — тут найпологіша і найпростіша гірка. Друга (верхня) частина цієї траси більш стрімка й горбиста. Минувши складнішу частину схилу, можна спуститися ще одним шляхом — правіше є пологий і рівний схил; тут люди люблять санкуватися.

Піднявшись іншим витягом (ФМІ), можна плавно й рівномірно спуститися до рівня верхньої станції "Політехніка" — ця частина гори найпряміша і найбільш мальовнича. Звідси можна доїхати до траси "Політехніка", або ж паралельною, більш складною у верхній частині трасою спуститися вниз.


Біля підніжжя Креміня розташовані: прокат гірськолижного спорядження, туалет, каси. Підкріпитися гарячими стравами та напоями можна просто на горі — вздовж спуску "Політехніка" розташовані ятки з мангалами, столами та лавами біля них.

Доїхавши до вокзалу Славського громадським транспортом, до гори Кремінь можна дійти пішки (приблизно 20 хв.) або ж винайняти місцеве таксі. Повнопривідною машиною можна виїхати до верхніх станцій витягів.

 • Недоліком є те що на горі останні кілька сезонів майже завжди відсутній сніг.


Витяги
 • Бугельний ("Політехнік") 600 м
 • Бугельний (ФМІ) 1000 м
Відео

Крокус

Krokus.jpg

Бугельний витяг розташований біля готелю "Терем" у Славському, дорогою на Волосянку. Поруч також є недіючий бугельний витяг.

Цю гірку можна розглядати як повноцінну заміну Політеху та ФМІ. Місцевий спуск достатньо рівний та місцями стрімкий. Можна сказати, тут синьо-червона траса, розрахована на любителів зимового катання; внизу є місце для навчання. Верхня частина достатньо проста і пряма. У нижній частині гори можна спуститися трьома шляхами. Один з них (правіший) проходить через смугу дерев і крутий на повороті, пряма траса достатньо стрімка, а лівіший курс дещо пологіший. Загалом схил досить рівномірний, подекуди горбистий. Тут здебільшого трав'яний покрив.

 • Недоліком є те що на горі останні кілька сезонів майже завжди відсутній сніг.


Витяги
 • Бугельний 700 м
Відео

Фрірайд

C0cbfca1e9464d65b10be77d7e09ebee.jpg

Можливий і самий класний на горі Тростян в межах доступності підйомників, зони на яких можливе позатрасове катання можна проглянути на інтерактивній карті:

 • Ліс на Заході
 • Закинута Траса К5, не рекомендовано пробувати самому без провідника (дуже просто заблукати)
 • Спуск у сусіднє село "Тернавка", можливий тільки при достатній наявності снігу


Відео

Сноу-парк

 • Відсутній

Але побудувати власний трамплінпосеред будь якого схилу вам ніхто не заборонить

Дитячі траси

Дитячі (навчальні підйомники) присутні на:

 • Тростяні - на вершині гори
 • Погарі - підніжжя гори

Інформація

Медична допомога

 • Аптека — вул. Привокзальна, 4

Інфраструктура

Проживання

Проживання можливе у :

Ресторани, колиби

Магазини

 • На вокзалі їх тут кілька
 • Та й загалом у Славську їх в досталь

Банкомати

 • На Вокзалі
 • В центрі біля ресторану "Максим"

Мобільний зв'язок

Працюють такі оператори мобільного зв'язку:

 • Kyivstar + 3G
 • Life + 3G
 • Vodafone

Wi-Fi

 • Крім мобільнх операторів, інтернет надають два місцевих провайдера.
 • Майже у всіх готелях/котеджах/приватному секторі вартість користування Wi-Fi є безкоштовною, та включена в ціну номера/кімнати

Спортивний відпочинок - теніс, більярд

 • «Боулінг-клуб» Адреса: смт. Славське, вул. І. Франка, 5

Чани, бані і сауни

Клуби

 • «Лімоніум» Диско-бар у центрі селища. Працює у вихідні та святкові дні. Адреса: смт. Славське, вул. С. Бандери, 20

Інструктори гірськолижні школи

Хороших професійних інструкторів в Славську помічено не було. Але дядьки на підпитку з бейджем "інструктор", які готові за сотню - другу звести вас з гори присутні на кожній гірці.

Прокати

 • Багато прокатів зосереджено на Залізничному Вокзалі
 • На підніжжях гір: Тростян/Політех/Погар
 • Прокати у Славському


Ціни
 • Лижі карви від 80грн
 • Сноуборд від 80грн
 • Фрірайд Лижі - відсутні

Веб камери

Камера встановлена на готелі "Троє поросят" (г. Тростян) - http://snig.info/4

Корисні ресурси